czwartek, 13 czerwca

Obozy i kolonie – sposób na wakacje dla dzieci

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się kolonie oraz półkolonie dla dzieci. Kiedy w czasach PRL zaczęła się moda na biwakowanie kolonie dla dzieci były silnym trendem, który propagowały instytucje przyzakładowe. Kiedy wszystkie firmy zaczęły się prywatyzować obozy straciły na znaczeniu. Jednak z roku na rok znaczenie tej formy odpoczynku stale wzrasta. Gdzie warto zabrać dzieci na kolonie? Jakie atrakcje oferują nam biura organizacji koloni? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Kraina jezior – dobry kierunek dla dzieci 

Miasto Olsztyn to ciekawy sposób na idealną kolonię dla dzieci. Leżąca w stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego miasto do dobra baza turystyczna. Liczne zabytki to dobra okazja na organizację małego zwiedzania. Wiemy, że nie każde dziecko lubi zwiedzanie. Dlatego dziecięce kolonie skupiają się głównie na zabawach oraz rozrywce edukacyjnej. Nie można zapominać o bogatym dostępnie do jezior. Ośrodek, w którym nasze dzieci będę spędzać kolonie jest w bliskiej odległości od jeziora. Na strzeżonej plaży ośrodka dzieci mogą bezpiecznie wypoczywać. Plaża nad jeziorem Maróz znajduje się 41 km od miasta Olszyn. Jest to niewielkie kąpielisko z dwoma basenami dla dzieci i dorosłych. Obniżony poziom wody w kąpielisku nadaje się do pływania z rękawkami, kołami oraz dmuchanymi kamizelkami. Nieco odważniejsi mogą korzystać z pływania bez dmuchanych zabawek. Obok kąpieliska znajduje się skrawek plaży, który pozwala na zabawy w piasku. Na piaszczystej plaży można rozłożyć koc i nieco odpocząć po wodnym szaleństwie. Wszystkim dzieciom, które lubią zabawy z licznymi akcesoriami ośrodek udostępnia m.in. dmuchane piłki, które nadają się do zabaw w wodzie. 

Obozy i kolonie – leśne przygody dla dzieci w każdym wieku

Nie można zapominać o lasach. Położenie ośrodka nadaje się na leśne kolonie z elementami survivalu. Wędrówki po lesie przyczyniają do poprawy zdrowia i samopoczucia naszych dzieci. W atrakcjach spędzonych na łonie natury proponujemy dzieciom w każdym wieku wspólne ognisko. To dobry patent na alternatywne grillowanie na dworze. Wiele dzieci nie ma możliwości, aby w swojej okolicy być na ognisku, dlatego jako opiekunowie postaraliśmy się o wprowadzenie tego typu atrakcji. Ognisko jest przeprowadzane w warunkach bezpiecznych dla dzieci.

Każde obozy w swoim programie posiadają zabawy na orientację w terenie. Niezależnie od wieku organizujemy proste zabawy na odszukiwanie małych skarbów. Zajęcie w grafiku https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury  te polegają na chodzeniu z mapą i znajdywaniu różnych wskazówek, które ułatwiają dotarcie do celu. Opiekunowie dbają o to, aby dzieci nie zgubiły się w lesie. Każda grupa odkrywców posiada przewodnika, który koordynuje zabawą, a przy okazji ma czujne oko na każdego podopiecznego. Zabawa na orientacje w terenie rozwija wiele przydatnych umiejętności, które przydają się w codziennym życiu. 

Chodzenie z mapą po olsztyńskich lasach dba o rozwój fizycznych naszych dzieci, ćwiczy umiejętności logiczne oraz uczy posługiwania się mapą.